Wiadomości

Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego w radiu PiK

W ramach akcji „Bezpieczne wakacje” policjant z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy kolejny już raz wziął udział w audycji Radia PiK. Tym razem mowa była o podróżowaniu samochodem w czasie wakacji.

We wtorek (21.06.2022r.) st. asp. Remigiusz Rakowski z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy wziął udział w audycji Radia PiK z cyklu „Pytać każdy może”. Tym razem mowa była o podróżowaniu samochodem w czasie wakacji i prawidłowym przewożeniu ładunków.

W jaki sposób prawidłowo przewozić motorówkę? Jaka kategoria prawa jazdy uprawnia do prowadzenia „kampera” lub holowania przyczepy kampingowej? Jak prawidłowo przewozić rowery? Jakie przepisy obowiązują pasażerów „kampera”?

Na te i inne tematy na antenie Radia PiK rozmawiał policjant z bydgoskiej „drogówki”. Funkcjonariusz odpowiadał na pytania słuchaczy oraz wyjaśniał wątpliwości związane z holowaniem przyczep oraz prawidłowym zabezpieczeniem ładunków. Audycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród słuchaczy.

W podsumowaniu policjant zaapelowali o przestrzeganie obowiązujących przepisów, o zachowanie zdrowego rozsądku na drodze oraz o wzajemny szacunek do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Autor: st. asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony