Wiadomości

Szkolenie z transportu drogowego

Data publikacji 23.06.2022

Funkcjonariusze ruchu drogowego z komend miejskich i powiatowych woj. kujawsko-pomorskiego szkolili się z zakresu kontroli przestrzegania obowiązków i warunków związanych z przewozem drogowym, czasem pracy kierowców oraz realizacji czynności kontrolnych i elektronicznego dokumentowania kontroli w systemie SENT.

Wczoraj (22.06.2022r.)  w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyło się szkolenie z zakresu kontroli przestrzegania obowiązków i warunków związanych z przewozem drogowym, czasem pracy kierowców oraz realizacji czynności kontrolnych i elektronicznego dokumentowania kontroli w systemie SENT. Szkolenie, w którym uczestniczyło 21 funkcjonariuszy z woj. kujawsko-pomorskiego, przeprowadzili przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Bydgoszczy, Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy oraz policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy.
W szkoleniu wzięli udział głównie policjanci, którzy w danych jednostkach kontrolują transport drogowy. Funkcjonariuszom przypomniane zostały przepisy dotyczące wprowadzania danych do Krajowego Rejestru Elektronicznego Przedsiębiorców Transportu Drogowego (KREPTD) oraz zwrócono uwagę na prawidłowe sporządzenie dokumentacji służbowej. Policjanci uczestniczący w szkoleniu mieli okazję skorzystać z trenażera i w prosty sposób zapoznać się z obsługą tachografu cyfrowego. Policjanci pełniący służbę na drodze będą mogli wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności w codziennej służbie.

Autor: st. asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony