Wiadomości

Wspólne działania „Bezpieczny Autokar” w ramach akcji „BEZPIECZNE WAKACJE 2022” na autostradzie A1

Data publikacji 27.06.2022

„Bezpieczny Autokar - Wakacje 2022” to hasło przewodnie działań organizowanych przez Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Bydgoszczy, w które włączyli się także policjanci z WRD KWP w Bydgoszczy, WRD KMP w Toruniu oraz funkcjonariusze innych służb. Połączone służby zorganizowały dla najmłodszych pasażerów szereg atrakcji połączonych z promowaniem bezpiecznego letniego wypoczynku dzieci i młodzieży oraz szeroko rozumianego bezpieczeństwa na drodze.

W minioną sobotę (25.06.22) policjanci z WRD KWP w Bydgoszczy i WRD KMP w Toruniu wzięli udział w działaniach prewencyjno-kontrolnych pn. „Bezpieczny Autokar - Wakacje 2022”, organizowanych przez Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego na autostradzie A1.

W czasie, gdy funkcjonariuszy ITD prowadzili szczegółowe kontrole stanu technicznego pojazdów w Miejscu Obsługi Podróżnych w Nowej Wsi (w kierunku Gdańska), policjanci i funkcjonariusze innych służb zorganizowali dla najmłodszych pasażerów szereg atrakcji połączonych z promowaniem bezpiecznego letniego wypoczynku dzieci i młodzieży oraz szeroko rozumianego bezpieczeństwa na drodze.

Policjanci ruchu drogowego, w trakcie działań, omawiali z dziećmi ich opiekunami m.in. zmiany przepisów dotyczące poruszania się hulajnogami elektrycznymi i UTO oraz przypominal,i jak bezpiecznie spędzić wakacje.

 

Autor: st. asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Policjantka podczas zabawy z dzieciakami
  • Policjantka podczas zabawy z dzieciakami, jedna z dziewczyn próbuje alkogoogle
  • Policjant z WRD KWP z rowerem
Powrót na górę strony