Wiadomości

Usłyszał zarzut zniszczenia mienia

Data publikacji 27.06.2022

Kara pozbawienia wolności do lat pięciu grozi 28-latkowi, który w piątkowy wieczór umyślnie wybił witrynę sklepową. Mężczyzna została zatrzymany kilka minut po zdarzeniu.

W piątkowy wieczór (24.06.22) dyżurny żnińskiej komendy został poinformowany o akcie wandalizmu, jaki miał miejsce na jednej z ulic w centrum Żnina. Sprawca wybił witrynę sklepową i oddalił się. Na szczęście, świadkowie tej sytuacji zapamiętali jego rysopis i przekazali go policjantom. Dzięki temu, kilka minut później 28-latek był już w rękach mundurowych.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy, bowiem w organizmie miał ponad dwa promile alkoholu.

Następnego dnia (25.06.22) usłyszał zarzut uszkodzenia mienia o wartości nie mniejszej niż 1 000 złotych. Teraz czeka go proces w sądzie, gdzie grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Postawa świadków zdarzenia pomogła w szybkim i sprawnym zatrzymaniu sprawcy, a w konsekwencji pociągnięciu go do odpowiedzialności. 

Autor: podkom. Wioleta Burzych
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony