Wiadomości

Wieczorna akcja toruńskiej „drogówki”

Data publikacji 27.06.2022

Policjanci z toruńskiej „drogówki”, w piątkowy wieczór, przeprowadzili akcję, której celem było niedopuszczenie do niebezpiecznych incydentów na drodze. Policjanci skontrolowali ponad 50 samochodów, które zgrupowały się w okolicach Ostaszewa. Efekt akcji to: 33 mandaty, zatrzymanych 11 dowodów rejestracyjnych i jedno prawo jazdy.

W piątek (24.06.22), późnym wieczorem, funkcjonariusze toruńskiej „drogówki” otrzymali informację o kilkudziesięciu samochodach, które zgrupowały się w rejonie strefy ekonomicznej w Ostaszewie. Zachowanie uczestników wskazywało, że mogą chcieć urządzać tam wyścigi samochodowe.

Na miejscu natychmiast zjawiło się kilkudziesięciu funkcjonariuszy z wydziału ruchu drogowego. Sprawnie obstawili wszystkie możliwe drogi ucieczki i przystąpili do szczegółowej kontroli samochodów oraz motocykli zgromadzonych na miejscu. Podczas kontroli 53 pojazdów policjanci wystawili 33 mandaty karne (w tym kilka na kwotę 3 000 zł) między innymi za stan techniczny pojazdów (w tym niehomologowane tłumiki motocyklowe i zmiany konstrukcyjne aut bez homologacji – tzw. dziki tuning). Oprócz tego policjanci zatrzymali 11 dowodów rejestracyjnych i jedno prawo jazdy (za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h). Okazało się, że jeden z kierowców prowadził pojazd pomimo cofniętych uprawnień (to przestępstwo zagrożone karą do 2 lat więzienia). 2 auta musiały zostać odholowane, gdyż kontynuowanie jazdy stanowiło zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Policjanci zapewniają, że to nie ostatnia tego typu akcja i zapowiadają zasadę „zero tolerancji” dla kierowców, którzy spotykają się, by grupami łamać przepisy ruchu drogowego, a także ścigać się między sobą. 

Autor: asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Kilka radiowozów na sygnałach i kilku kontrolowanych
  • Policjant kontroluje kierowcę opla
  • Policjant kontroluje kierowcę alcoblow
Powrót na górę strony