Wiadomości

Trzy miesiące aresztu dla podejrzanego o kradzież porche carrera

Data publikacji 28.06.2022

Sąd Rejonowy w Żninie zadecydował dzisiaj o trzymiesięcznym areszcie dla 60-latka, który jest podejrzany o kradzież samochodu marki Porsche Carrera na terenie Niemiec. Mieszkaniec Pucka usłyszał także zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 10 lat więzienia.

W sobotę (25.06.22) kilka minut po 18.00 dyżurny żnińskiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Ryszewie w gminie Rogowo. Uczestniczyć w nim miał jeden pojazd osobowy, którego kierujący prawdopodobnie znajdował się pod działaniem alkoholu i podjął próbę ucieczki. Dzięki informacjom od świadka, policjanci dysponowali rysopisem mężczyzny.  

Na miejscu mundurowi zastali służby medyczne, które udzielały pierwszej pomocy rannemu. Rysopis poszkodowanego był zgodny z tym, który podał zgłaszający. 60-latek stanowczo jednak twierdził, że nie kierował porche, ale informacje przekazane przez świadków nie pozostawiały żadnych wątpliwości co do sprawcy. Mężczyzna był pijany. Alkotest wykazał blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. W rezultacie sprawdzenia w policyjnym systemie, funkcjonariuse ustalili, że pojazd marki Porche Carrera został skradziony w Berlinie, a mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

60-latek trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut kradzieży pojazdu o wartości nie mniejszej niż 200 tys. zł oraz kierowania w stanie nietrzeźwości. Materiał dowodowy, jaki zgromadzili funkcjonariusze w tej sprawie, skutkował wystąpieniem do oskarżyciela i sądu o tymczasowy areszt.

Dzisiaj (28.06.22) Sąd Rejonowy w Żninie przychylił się do tego wniosku i zadecydował, że trzy najbliższe miesiące podejrzany spędzi za kratami. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Wioleta Burzych
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Policjant stoi przy porche
  • Jeszcze jedno rozbite porche
  • Rozbite porche
Powrót na górę strony