Wiadomości

Poważne zarzuty za marny łup

Data publikacji 30.06.2022

Za kradzież z włamaniem odpowie 29-latka zatrzymana przez sadkowskich policjantów w jednej z gminnych wsi w powiecie nakielskim. Podejrzana wybiła szybę wartą 600 zł w zaparkowanym aucie po to, żeby ukraść z niego... 1,30 zł.

Zgłoszenie o tym, że w jednej z wsi w gminie Sadki, pow. nakielski, kobieta włamała się do auta, policjanci z miejscowego posterunku otrzymali we wtorek (28.06.22) w południe. Jak się szybko okazało, 29-latkę pokusiło 1,30 zł, które leżało w oplu i by się do niego dostać, wybiła szybę w aucie.

Mieszkanka gminy Łobżenica, w obecności funkcjonariuszy, zwróciła pokrzywdzonej skradzioną gotówkę, po czym została zatrzymana. Z racji tego, że miała ona w organizmie prawie 2 promile alkoholu, noc spędziła w policyjnym areszcie, a wczoraj (29.06.22) śledczy przedstawili jej zarzut za kradzież z włamaniem oraz zniszczenie szyby wartości 600 zł.

29-latka nierozsądnym zachowaniem narobiła sobie sporych kłopotów i stanie przed sądem. Bez względu na wartość skradzionego mienia, za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Jak zostanie ocenione zachowanie podejrzanej zdecyduje sąd.

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony