Wiadomości

Śmiertelny wypadek na drodze w powiecie włocławskim

Data publikacji 30.06.2022

Włocławscy policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na drodze gminnej w miejscowości Pasieka (gm. Izbica Kujawska). W wyniku czołowego zderzenia motocykla z koparko-ładowarką zginął 20-letni kierujący jednośladem.

Wczoraj (29.06.22) około 17:30 dyżurny włocławskiej policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na drodze gminnej w miejscowości Pasieka. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali pod nadzorem prokuratora i przy udziale biegłego z dziedziny wypadków drogowych wynika, że do zderzenia doszło podczas wymijania się motocykla z koparko-ładowarki na łuku drogi. Kierujący motocyklem jechał od strony miejscowości Lubomin w kierunku Izbicy Kujawskiej, a drugi pojazd przemieszczał się w przeciwnym kierunku. W wyniku zderzenia 20-letni motocyklista poniósł śmierć na miejscu.

Z poczynionych ustaleń wynika, że mężczyzna nie posiadał wymaganej kategorii prawa jazdy. Policjanci sprawdzili trzeźwość 36-letniego kierującego koparko-ładowarką, ustalając, że był on trzeźwy.  

Na czas wykonywanych czynności zadecydowano o zamknięciu drogi. Dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku wyjaśni prowadzone postępowanie.

Autor: sierż. szt. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Na pierwszym planie stoi koparko-ładowarka, a w tle radiowóz
Powrót na górę strony