Wiadomości

Odpowie za handel nielegalnymi lekami w internecie

Aż 84 zarzuty usłyszał zatrzymany przez golubsko-dobrzyńskich policjantów mężczyzna podejrzany o nielegalny handel lekami. 26-latek, za pośrednictwem internetowych portali ogłoszeniowych, sprzedawał farmaceutyki niedopuszczone do obrotu. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Zgodnie z ustawą prawo farmaceutyczne grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Golubsko-dobrzyńscy kryminalni, którzy zajęli się sprawą handlu lekami za pośrednictwem internetu bez wymaganych zezwoleń ustalili, że procederu tego dopuszcza się jeden z mieszkańców Golubia-Dobrzynia. Transakcje mężczyzna również finalizował w sieci, przesyłając zamówiony towar.

Policjanci złożyli więc niezapowiedziana wizytę 26-latkowi i w wyniku przeszukania zajmowanego przez niego mieszkania zabezpieczyli blisko 100 opakowań nielegalnego towaru. Materiały zebrane w tej sprawie i przedłożone prokuratorowi, dały podstawę do wszczęcia  śledztwa, w ramach którego 26-latek usłyszał 84 zarzuty. Uszczuplenie Skarbu Państwa w wyniku nielegalnego procederu wyniosło 25 tys. zł.

Teraz, mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem. Zgodnie z ustawą prawo farmaceutyczne grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. szt. Małgorzata Lipińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony