Wiadomości

Wzmożone działania na bydgoskim Błoniu

Data publikacji 01.07.2022

W środę (29.06.2022) w godzinach popołudniowych funkcjonariusze z bydgoskiego Błonia przeprowadzili wzmożone działania pod nazwą "Blokers", Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Głównym celem działań było ujawnienie osób spożywających alkohol w miejscach niedozwolonych oraz osób sprzedających alkohol nieletnim.

Akcja ukierunkowana była na przeciwdziałanie popełnianiu przestępstw i wykroczeń w rejonie skwerów, parków i sklepów monopolowych, jak również na przestrzeganie przepisów z ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. W akcji wzieli udział policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego oraz dzielnicowi. Patrole dyslokowane były w rejonie zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Podczas akcji wylegitymowano 68 osób. Wobec 23 osób, które dopuściły się drobnych wykroczeń policjanci zastosowali pouczenia. Nałożyli siedem mandatów karnych za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, a wobec dwóch skierowali wnioski o ukaranie do sądu.
Mundurowi zatrzymali też dwie osoby poszukiwane i dwóch sprawców przestępstw za posiadanie środków odurzających.

Jednocześnie funkcjonariusze zapowiadają, że w związku z dużą ilością zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa działania odbywać się będą cyklicznie.

Autor: Joanna Kwiecińska ZPSNiP KP Bydgoszcz-Błonie
Publikacja: kom. Przemysław Słomski

Powrót na górę strony