Wiadomości

Pijany jechał hulajnogą elektryczną i spowodował kolizję

Data publikacji 01.07.2022

4.5 tysiąca złotych! Takiej łącznej wysokości mandatami został ukarany 31-latek, którego zatrzymali włocławscy policjanci ruchu drogowego. Mężczyzna po pijanemu jechał hulajnogą elektryczną i spowodował kolizję drogową. Kontrola trzeźwości wykazała, że miał w organizmie 1,8 promila alkoholu!

Wczoraj (30.06.22) około 19.00 włocławscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym z udziałem elektrycznej hulajnogi na ulicy Bojańczyka we Włocławku. Po dotarciu na miejsce mundurowi ustalili, że 31-latek, jadąc hulajnogą elektryczną postanowił zjechać na lewą stronę i wjechać na chodnik. Tam, w wyniku utraty panowania nad pojazdem, uderzył w kosz na śmieci. Mężczyzna został zabrany do szpitala na badania, gdzie okazało się, że nie odniósł poważnych obrażeń. Policjanci sprawdzili trzeźwość kierującego hulajnogą i okazało się, że miał 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Za spowodowanie kolizji 31-latek został ukarany mandatem w wysokości 2 tysięcy złotych. Natomiast za kierowanie hulajnogą elektryczną w stanie nietrzeźwości włocławianin otrzymał kolejną grzywnę opiewającą na kwotę 2,5 tysiąca złotych.! To nieodpowiedzialne zachowanie zatem będzie go kosztować w sumie 4,5 tysiąca!

Autor: sierż. szt. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony