Wiadomości

Krzaki konopi przejęte przez bydgoskich policjantów

Działania bydgoskich policjantów zwalczających przestępczość narkotykową doprowadziły do zatrzymania 38-letniego bydgoszczanina, u którego zabezpieczyli 49 krzewów konopi indyjskich oraz ponad pół kilograma suszu roślinnego. Sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

Zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków usłyszał mieszkaniec bydgoskiego Miedzynia, którego policjanci zwalczający przestępczość narkotykową podejrzewali o posiadanie zabronionych substancji.

Wszystko zaczęło się jednak w centrum Bydgoszczy, gdzie policjanci namierzyli podejrzewanego 38-latka, będącego pseudokibicem jednego z bydgoskich klubów sportowych. Zatrzymali go w momencie, gdy parkował swoje auto. Następnie wraz z nim pojechali do jego miejsca zamieszkania. Szybko ich podejrzenia potwierdziły się. Bydgoszczanin w zajmowanych przez siebie lokalach prowadził uprawę konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli łącznie 49 krzewów w różnej fazie wzrostu (od 110 do 173 centymetrów), a także worek foliowy z zawartością suszu roślinnego o wadze niemal 800 gramów. Przeprowadzone wstępne badanie narkotesterem potwierdziło, że to marihuana. Do sprawy zostały również zabezpieczone przedmioty służące 38-latkowi do prowadzenia uprawy.

Ponadto w jednym z lokali policjanci ujawnili nielegalne przyłącze poboru energii. W tej sprawie będzie toczyło się odrębne postępowanie.

Bydgoszczanin trafił przed oblicze prokuratora. Ten po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem wystąpił do sądu o zastosowanie wobec nich środka zapobiegawczego. Sędzia, po rozpatrzeniu wniosku i analizie akt sprawy, przychylił się do wniosku i aresztował mieszkańca bydgoskiego Miedzynia na trzy miesiące. Grozi mu za to do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Lidia Kowalska
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 23.08 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony