Wiadomości

Policjanci z grupy SPEED zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości

Data publikacji 04.07.2022

Walka z piratami drogowymi jest niezmiernie ważna, ponieważ właśnie nadmierna prędkość jest głównych przyczyn wypadków drogowych. Policyjna grupa SPEED eliminuje tych uczestników ruchu, którzy rażąco naruszają przepisy. Jednym z nich był właśnie kierowca fiata tipo. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o 64 km/h w obszarze zabudowanym stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Mundurowi z grupy SPEED, którzy dbali o bezpieczeństwo na drogach powiatu świeckiego w miniony czwartek (30.06.22) w miejscowości Górna Grupa na DK 91 zatrzymali kierowcę fiata tipo, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 64 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy na 3 miesiące. Ponadto 62-letni mieszkaniec powiatu brodnickiego otrzymał mandat w wysokości 2 tys. złotych, a do jego konta zostało dopisanych 10 punktów karnych.

Pomimo apeli, niektórzy kierowcy nadal nie stosują się do przepisów ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym. Zwolnijmy, zastanówmy się czy warto spieszyć się i ryzykować swoje oraz innych życie.

Autor: podkom. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony