Wiadomości

Trzy miesiące aresztu dla sprawcy rozboju i uszkodzeń ciała

Zarzut rozboju oraz trzy zarzuty uszkodzenia ciała przypadkowych przechodniów usłyszał 61-letni agresor, którego zatrzymali koronowscy policjanci. Wszystkie uszkodzenia ciała zostały zakwalifikowane jako chuligańskie. Dzisiaj sąd aresztował go na 3 miesiące.

Wszystko zaczęło się w miniony poniedziałek (11.07.2022) tuż po godzinie 8.00. Wówczas do komisariatu w Koronowie zgłosił się 80-latek, który opowiedział policjantom o sytuacji mającej miejsce kilka minut wcześniej. Okazało się, że nieznany mu mężczyzna uderzył go pięścią w nos powodując krwawienie. Doszło do tego w momencie, gdy przechodzili obok siebie ulicą Paderewskiego. Dyżurny natychmiast po otrzymaniu tej informacji skierował na miejsce patrol, któremu przekazał rysopis napastnika. Chwilę później uwagę policjantów z patrolu zwróciła kobieta wzywająca pomocy. Była to kolejna osoba poszkodowana przez tego samego mężczyznę, który w tym momencie próbował się oddalić. Okazał się nim znany policjantom 61-latek. Próba ucieczki na nic mu się zdała. Mężczyzna został przez policjantów zatrzymany i doprowadzony do komisariatu. W toku dalszych czynności okazało się, że na wspomnianej kobiecie agresor dokonał rozboju, ponieważ uderzył ją pięścią w twarz, a następnie wyrwał jej torebkę z zawartością gotówki. Od obojga seniorów policjanci przyjęli zawiadomienia. Na tym jednak sprawa się nie kończy. Do komisariatu zgłosiły się jeszcze dwie poszkodowane w ten sam sposób osoby, w tym 14-latka, którą 61-latek również uderzył, gdy szła wspomnianą ulicą.

Agresor odpowie za rozbój oraz uszkodzenia ciała trzech przypadkowych przechodniów, które prokurator objął również ściganiem z urzędu.

Dzisiaj (13.07.2022) sędzia po zapoznaniu z materiałami sprawy aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Lidia Kowalska
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony