Wiadomości

Doskonałe rozpoznanie doprowadziło do złodzieja roweru

Data publikacji 14.07.2022

Mundurowi z komisariatu na toruńskim Śródmieściu, krótko po zdarzeniu, zatrzymali złodzieja i odzyskali skradziony rower. Wszystko dzięki błyskawicznej reakcji i doskonałemu rozpoznaniu. Policjanci poznali na nagraniach z monitoringu 36-latka, pojechali do jego domu i odnaleźli tam skradziony jednoślad. Mężczyzna trafił za kraty, wkrótce usłyszy zarzut.

Wczoraj (13.07.22) krótko przed 20:00 dyżurny komisariatu na toruńskim Śródmieściu otrzymał zgłoszenie o kradzieży roweru sprzed pasażu handlowego przy Szosie Bydgoskiej. Pokrzywdzona zostawiła jednoślad w stojaku rowerowym i poszła do sklepu. Kiedy wróciła z zakupów już go nie było. Dyżurny natychmiast wysłał tam mundurowych.

W czasie, kiedy pokrzywdzona w komisariacie składała protokolarne zawiadomienie o przestępstwie patrol, który udał się na miejsce zapoznał się z nagraniami z monitoringu. Mundurowi rozpoznali na nich znanego im z wcześniejszych interwencji 36-latka. Od razu pojechali do jego domu.

Okazało się, że mężczyzna ma w mieszkaniu skradziony jednoślad. Złodziej trafił prosto do policyjnej celi. Wkrótce usłyszy zarzut za kradzież. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia. Rower już wrócił do prawowitej właścicielki.

Autor: asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony