Wiadomości

Wandal nie uniknie kary

Data publikacji 14.07.2022

Mundurowi z komisariatu na toruńskim Rubinkowie krótko po zdarzeniu zatrzymali wandala, który uszkodził 6 aut na parkingu przed centrum handlowym. Policjanci rozpoznali go na nagraniach z monitoringu i zatrzymali w jednym ze sklepów. Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia.

We wtorek (12.07.22) około 20:00 dyżurny komisariatu na toruńskim Rubinkowie otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu auta zaparkowanego przed centrum handlowym przy ul. Olsztyńskiej. Samochód został porysowany. Na miejsce zostali skierowani mundurowi. Początkowo mogło się wydawać, że porysowanie samochodu nastąpiło przez przypadek (np. wózkiem sklepowym), jednak na miejscu okazało się, że uszkodzonych pojazdów jest więcej. Wszystkie miały porysowane karoserie.

Mundurowi od razu zwrócili się do obsługi centrum handlowego o udostepnienie monitoringu. Okazało się, że mężczyzna, który uszkodził samochody robi zakupy w pobliskim markecie budowlanym. Tam własnie funkcjonariusze go zatrzymali. 47-latek trafił prosto do policyjnej celi. Już usłyszał zarzut uszkodzenia 6 samochodów. Nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Straty wyniosły kilka tysięcy złotych. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia. 

Autor: asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony