Wiadomości

Złodziej rowerów i nie tylko zatrzymany przez bydgoskich „wywiadowców”

Data publikacji 20.07.2022

Policyjni „wywiadowcy” z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali sprawcę kradzieży rowerów oraz innych przedmiotów. Mężczyzna „wpadł” w „dziupli”, gdzie skradzione jednoślady przechowywał. Na widok policjantów próbował uciekać lecz został zatrzymany. Na tym jednak nie poprzestał. Usłyszał łącznie 17 zarzutów. Sąd aresztował go na 3 miesiące.

Do pierwszego zatrzymania „kolekcjonera” cudzych rowerów doszło w ubiegły czwartek (14.07.2022) przy ul. Gdańskiej w Bydgoszczy. Z ustaleń policjantów wynikało, że w pustostanie mogą przebywać osoby mające związek z kradzieżami na terenie Bydgoszczy. Kiedy tam dotarli od razu wiedzieli, że trop jest właściwy, gdyż zobaczyli rower, który miał zeszlifowane numery seryjne oraz pomalowaną na nowo ramę, a także zdemontowane części od rowerów. Wszystkie one zostały przez policjantów zabezpieczone. W toku dalszych czynności okazało się, że ich „właściciel” ma na koncie kilkanaście kradzieży jednośladów lub części od nich, a także innych przedmiotów. 32-latek został zatrzymany i usłyszał 14 zarzutów dotyczących kradzieży i kradzieży z włamaniem.

Na tym jednak nie koniec. Po przesłuchaniu mężczyzna wyszedł na wolność. Jednak długo się nią nie nacieszył. Kilka dni później (17.07.2022) znów wpadł w ręce „wywiadowców”, gdy niósł torbę z zawartością opalonych przewodów elektrycznych- miedzi. Ponadto okazało się, że w międzyczasie mężczyzna ukradł kolejny rower. W ten sposób katalog przestępstw, za które odpowie poszerzył się o kolejną kradzież, kradzież z włamaniem i zniszczenie mienia.

32-latek trafił do prokuratora, który poparł wniosek policjantów o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego i skierował go do sądu. Sędzia po analizie materiałów sprawy aresztował podejrzanego na 3 miesiące.

Policjanci zatrzymali również drugiego mężczyznę, który kupował od sprawcy kradzione części do rowerów. Również on poniesie odpowiedzialność. Usłyszał zarzut dotyczący paserstwa.

Autor: kom. Lidia Kowalska
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

  • Policjant prowadzi zatrzymanego do sądu.
  • Policjant i zatrzymany przed budynkiem prokuratury.
  • przewrócony rower w pomieszczeniu
  • kable
  • ułożone na podłodze części od roweru.
  • dwa rowery oparte o ścianę budynku
Powrót na górę strony