Wiadomości

Bydgoscy „wodniacy” i strażacy ochotnicy na rzecz bezpieczeństwa na Zalewie Koronowskim

Data publikacji 21.07.2022

Bydgoscy „wodniacy” wraz z druhami OSP Mąkowarsko usuwali leżące w wodach Zalewu Koronowskiego drzewa. Działania te podniosły poziom bezpieczeństwa osób korzystających z akwenu, a służbom umożliwi sprawniejsze i szybsze dotarcie w przypadku konieczności udzielenia pomocy.

Policjanci z bydgoskiego ogniwa wodnego doskonale znają wody Zalewu Koronowskiego. Wiedząc jakie są warunki i możliwości w niektórych krańcach akwenu postanowili, wspólnie z druhami Ochotniczej Straży Pożarnej z Mąkowarska, usunąć leżące w wodach Zalewu Koronowskiego drzewa. Wąski kanał wieńczy most oddany w roku 2018, który otworzył jezioro Stoczek oraz połączone jezioro Piaseczno na żeglugę.  Od tamtej pory powalone konary uniemożliwiały większym jednostkom dopłynięcie do jezior, a sterników małych motorówek zmuszały do wykonywania ciasnych i niebezpiecznych zwrotów. Dzięki sprawnie przeprowadzonym działaniom zwiększy się ruch turystyczny w tym obszarze Zalewu oraz możliwe będzie znacznie szybsze dotarcie służb w razie zagrożenia życia lub zdrowia.

Bydgoscy policjanci przypominają o rozwadze podczas pływania różnego rodzaju sprzętem po akwenach. Pamiętajmy, że w pierwszej kolejności o własne bezpieczeństwo musimy zadbać sami. Przewidujmy, jakie niebezpieczeństwa może nieść za sobą nasze zachowanie i wykonywane manewry.

Autor: kom. Lidia Kowalska
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

  • Służby przy zejściu do wody na moście.
  • Służby podczas usuwania konarów drzewa. Jeden z mężczyzn tnie piłą mechaniczną konar drzewa leżącego w wodzie.
  • Łódź ciągnie konar drzewa w wodzie.
  • Służby na łodzi motorowej podczas pracy przy usuwaniu konaru drzewa z wody.
  • Policjant o mężczyzna w kamizelce ratunkowej stoją na nabrzeżu przy powalonym drzewie.
  • Łódź płynie po kanale i ciągnie konar drzewa. Na łodzi stoi mężczyzna w kamizelce ratunkowej.
Powrót na górę strony