Wiadomości

Wycieczka po dwie butelki wina zakończona zarzutami

Data publikacji 28.07.2022

Zarzuty zniszczenia drzwi jednego z marketów usłyszeli nakielanie zatrzymani krótko po tym, jak jeden z nich został przyłapany na kradzieży, a drugi solidarnie postanowił „odbić” kolegę. Obu grozi 5 lat więzienia.

We wtorek (26.07.22) przed 18.00 na stanowisko kierowania nakielskiej komendy wpłynęło zgłoszenie, że w jednym z marketów doszło do kradzieży, a jej sprawca jest agresywny i niszczy drzwi. Mundurowi szybko byli na miejscu i wyjaśniając sytuację ustalili, że 35-latek z hali sklepowej ukradł dwie butelki wina i próbował wyjść z marketu. Kiedy pracownicy zorientowali się co się dzieje, uniemożliwili mu ucieczkę, blokując drzwi. Zatrzaśnięty w śluzie złodziej stał się agresywny i próbował za wszelką cenę dostać się ponownie do sklepu, niszcząc drzwi do niego prowadzące.

W tym samym czasie, jak się okazało, przed sklepem stał 39-letni kompan złodzieja. Widząc, że kolega znalazł się w potrzasku próbował go uwolnić, niszcząc wejście sklepu. Krewcy nakielanie szybko zostali zatrzymani. Obaj byli nietrzeźwi i trafili do policyjnego aresztu.

Kolejnego dnia (27.07.22) podejrzani usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia, za które kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Młodszy z nich odpowie też za kradzież wina, a ostateczne decyzje podejmie sąd.

Autor: kom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony