Wiadomości

Nie zapiął pasów, czym zwrócił na siebie uwagę policjantów grupy SPEED

Data publikacji 28.07.2022

Grudziądzcy policjanci grupy SPEED zatrzymali 39-latka który był poszukiwany przez miejscową prokuraturę. Mężczyzna wpadł w trakcie kontroli drogowej po tym, jak jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Dodatkowo okazało się, że wspólnie z 33-letnim pasażerem przewozili narkotyki.

Do zdarzenia doszło we wtorek (26.07.22) na ulicy Łyskowskiego w Grudziądzu. Patrolujący tę ulicę funkcjonariusze grudziądzkiej grupy SPEED zauważyli, że kierujący osobowym citroenem nie ma zapiętych pasów bezpieczeństwa. Dodatkowo wykonał on nieprawidłowy manewr skrętu na pobliską stację benzynową. Policjanci w trackie kontroli ustalili, że 39-letni mieszkaniec Grudziądza poruszał się bez uprawnień do kierowania, które stracił wcześniej za prowadzenie auta pod wpływem środków odurzających. W związku z powyższym funkcjonariusze skontrolowali mężczyznę narkotesterem, który wykazał, że i tym razem jest on pod wpływem narkotyków. Ponadto okazało się, że widnieje on w policyjnych systemach jako poszukiwany przez grudziądzką prokuraturę.

W toku dalszych czynności mundurowi ujawnili przy podróżujących samochodem mężczyznach 9 woreczków strunowych z białym proszkiem. Wstępne testy wykazały, że to narkotyki, które policjanci zabezpieczyli do dalszych badań.

Obaj usłyszeli juz zarzuty posiadanie środków odurzających, za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3.

Kierowca odpowie również za kierowanie pod wpływem narkotyków, pomimo braku uprawnień oraz pozostałe wykroczenia drogowe.

Autor: mł. asp. Łukasz Kowalczyk
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Woreczki strunowe na siedzeniu
  • Policyjny pies obwąchuje wnętrze samochodu
  • Policyjny pies w bagażniku auta
  • BMW grupy SPEED stoi obok auta zatrzymanego do kontroli
Powrót na górę strony