Wiadomości

Zatrzymując poszukiwanego, znaleźli narkotyki

Nakielscy patrolowcy skontrolowali posesję, gdzie miał przebywać poszukiwany sądowym nakazem 23-latek. Oprócz mężczyzny mundurowi znaleźli też należące do niego narkotyki. Dzisiaj podejrzany usłyszał zarzuty, a materiały zebrane w jego sprawie oceni sąd.

Wczoraj (27.07.22) policjanci nakielskiego referatu patrolowo-interwencyjnego realizowali polecenie miejscowego sądu dotyczące zatrzymania 23-latka, który miał do odbycia zastępczą karę aresztu. Mężczyznę namierzyli w pomieszczeniu gospodarczym na terenie jednej z podnakielskich wsi. Wykonując na miejscu czynności związane z zatrzymaniem poszukiwanego, mundurowi wyczuli charakterystyczną woń marihuany. Pomieszczenie użytkowane przez 23-latka dokładnie sprawdzono, ujawniając woreczek z suszem i kilka z amfetaminą o łącznej wadze ponad 40 gramów.

Właściciel zabronionych substancji został zatrzymany, a po opłaceniu stosownej grzywny w sądzie, zatrzymany w policyjnym areszcie.

Dzisiaj (28.07.22) śledczy przedstawili mu zarzuty posiadania środków odurzających i psychotropowych, za co grożą 3 lata pozbawienia wolności. O losach mieszkańca nakielskiej gminy zdecyduje sąd.

Autor: kom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony