Wiadomości

Wszedł oknem i zabrał laptopa

Data publikacji 04.08.2022

Kruszwiccy policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który ukradł laptopa. Sprawca wykorzystał fakt, że w mieszkaniu na parterze kamienicy otwarte było okno. Dzięki dociekliwym policjantom z Kruszwicy sprzęt został odzyskany.

Dzisiaj (4.08.22), podczas porannych działań kruszwickich policjantów, został zatrzymany na ulicy w centrum miasta 28-letni mężczyzna. Policjanci zebrali dowody na to, że to on stoi za kradzieżą laptopa. Sprzęt został skradziony dwa tygodnie temu z jednego z mieszkań na terenie Kruszwicy. Sprawca, widząc otwarte okno na parterze kamienicy, wszedł niepostrzeżenie i ukradł laptopa wartego blisko 1,4 tys. zł.

Kruszwiccy policjanci, którzy zajęli się wyjaśnieniem sprawy, "odwiedzili" m.in. jeden z lombardów na terenie powiatu inowrocławskiego. Tam znaleźli i odzyskali laptopa oraz ustalili osobę, która go zastawiła. Pozostawało dotrzeć do niej i wyjaśnić jej udział w posiadaniu mienia.

Zatrzymany dzisiejszego ranka 28-latek okazał się nie tylko tym, który przyniósł laptopa do lombardu, ale też złodziejem. Taki też usłyszał zarzut. Kara, z jaką przyjdzie mu się zmierzyć, to do 5 lat za kratami.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony