Wiadomości

Razem pili, później pobili i okradli kompana „od kieliszka”

Data publikacji 04.08.2022

Do 12 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, zatrzymanym przez brodnickich policjantów. Najpierw pili alkohol ze swoim znajomym, później pobili go i okradli. Pokrzywdzony z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala, a napastnicy do policyjnego aresztu. Teraz czeka ich spotkanie z prokuratorem.

Do zdarzenia wczoraj (3.08.22) w Brodnicy, przy ul. Kolejowej. Około 7.40 brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie, że na parkingu przy jednym z supermarketów leży pobity mężczyzna. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia ustalili, że mężczyzna wraz z dwoma kolegami pił za sklepem alkohol, po czym jego „kumple” pobili go i ukradli mu kulę ortopedyczną, buty, portfel z pieniędzmi, a także dokumentami.

Na miejsce przyjechała wezwana załoga pogotowia, która zabrała pokrzywdzonego do szpitala, a policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców rozboju. Nie trwały one długo, bo już po kilku minutach sprawcy byli w rękach mundurowych. Funkcjonariusze zatrzymali 55 i 52-latka. Obaj mieli po ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Dzisiaj (4.08.22) krewcy panowie zostaną przesłuchani. Za rozbój grozi im kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. szt. Agnieszka Wiesiołek
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony