Wiadomości

Wzmożone działania na bydgoskim Błoniu

Wczoraj (03.08.2022) w godzinach popołudniowych funkcjonariusze z bydgoskiego Błonia przeprowadzili wzmożone działania pod nazwą „BLOKERS”, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Głównym celem działań było ujawnianie osób spożywających alkohol w miejscach niedozwolonych oraz osób sprzedających alkohol nieletnim.

Akcja ukierunkowana była na przeciwdziałanie popełnianiu przestępstw i wykroczeń w rejonie skwerów, parków i sklepów monopolowych, jak również na przestrzeganie przepisów z ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. W akcji wzięli udział policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego oraz dzielnicowi. Patrole dyslokowane były w rejonie zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Podczas akcji policjanci wylegitymowali ponad 100 osób. Wobec ośmiu, które dopuściły się drobnych wykroczeń, policjanci zastosowali pouczenia. Natomiast na osoby, które spożywały alkoholu w miejscu publicznym oraz zakłócały porządku publiczny, nałożyli 21 mandatów karnych, a wobec jednej osoby sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.

Funkcjonariusze zapowiadają, że w związku z dużą ilością zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa działania odbywać się będą cyklicznie.

Autor: st. asp. Daniel Kruszyński KP Bydgoszcz-Błonie
Publikacja: nadkom. Przemysław Słomski

Powrót na górę strony