Wiadomości

Areszt dla sprawców rozboju

Data publikacji 05.08.2022

Brodnicki sąd aresztował na 3 miesiące dwóch sprawców rozboju, zatrzymanych przez brodnickich policjantów krótko po przestępstwie. Mężczyźni najpierw pili alkohol ze swoim znajomym, później pobili go i okradli. Pokrzywdzony z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Mężczyznom grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy: do zdarzenia w środę (3.08.22) w Brodnicy, przy ul. Kolejowej. Około 7.40 brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie, że na parkingu przy jednym z supermarketów leży pobity mężczyzna. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia ustalili, że mężczyzna wraz z dwoma kolegami pił za sklepem alkohol, po czym jego „kumple” pobili go i ukradli mu kulę ortopedyczną, buty, portfel z pieniędzmi, a także dokumentami.

Na miejsce przyjechała wezwana załoga pogotowia, która zabrała pokrzywdzonego do szpitala, a policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców rozboju. Nie trwały one długo, bo już po kilku minutach sprawcy byli w rękach mundurowych. Funkcjonariusze zatrzymali 55 i 52-latka. Obaj mieli po ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj (4.08.22) obaj usłyszeli zarzuty rozboju Dzisiaj natomiast (5.08.22) brodnicki sąd zadecydował, że 3 najbliższe miesiące spędzą za kratami. Za rozbój grozi im kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. szt. Agnieszka Wiesiołek
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Policjanci prowadza jednego z zatzrymanych
  • Policjanci wprowadzają do radiowozu drugiego z zatrzymanych
  • Policjanci prowadzą sprawcę rozboju
  • Policjanci stoją z zatrzymanym
Powrót na górę strony