Wiadomości

Podziękowania za obywatelską postawę

Komendant Powiatowy Policji w Golubiu-Dobrzyniu mł. insp. Krzysztof Grugiel i Jego Pierwszy Zastępca podziękowali świadkowi zdarzenia za obywatelską postawę godną naśladowania. Kierowca, widząc nietrzeźwego kierującego zatrzymał go, udaremniając dalszą jazdę. Komendant, wręczając zgłaszającemu list gratulacyjny wraz z upominkiem, podkreślił jego determinację w chęci niesienia pomocy innym oraz postawę godną naśladowania w dbałości o bezpieczeństwo naszego regionu.

Do zdarzenia doszło miniony poniedziałek (1.08.22) około 12.00 dyżurny policji w Golubiu-Dobrzyniu otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy na DK15. Skierowani na interwencję funkcjonariusze zastali mężczyznę, który wskazał motorowerzystę. Kontrola stanu trzeźwości 46-latka wykazała w jego organizmie blisko 3 promile alkoholu! W takim stanie mężczyzna kierował skuterem po drodze krajowej, przy dużym natężeniu ruchu. Świadek zdarzenia widząc podejrzany styl jazdy natychmiast zareagował i gdy tylko było to możliwe zatrzymał pojazd, po czym zaalarmował stróżów prawa.

Zgłaszający, jak się okazało, jako członek Stowarzyszenia Międzynarodowego Rajdu Katyńskiego sam od wielu lat jest kierowcą motocykla i zdecydowanie reaguje na podejrzane zachowania na drodze.

Dzisiaj (5.08.22) mł. insp. Krzysztof Grugiel i mł. insp. Wioletta Dąbrowska podziękowali mężczyźnie za determinację i postawę godną naśladowania.

Pamiętajmy! Widząc niepokojące zachowania na drodze innych kierowców reagujmy. Być może swoją postawą uratujemy komuś życie.

Autor: asp. szt. Małgorzata Lipińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony