Wiadomości

Złodziej roweru wpadł w ręce policjantów ze Szwederowa

Data publikacji 05.08.2022

Policjanci z bydgoskiego Szwederowa namierzyli i zatrzymali sprawcę kradzieży. 34-latek ukradł sprzed sklepu rower. Mężczyznę jadącego na skradzionym jednośladzie zauważył jeden z policjantów na podglądzie kamer miejskiego monitoringu. Podejrzany działał w warunkach recydywy.

Wczoraj (4.08.2022) po godzinie 21:00 policjanci z bydgoskiego Szwederowa otrzymali zgłoszenie o kradzieży roweru sprzed sklepu przy ulicy Biziela w Bydgoszczy. Na miejsce pojechali kryminalni. Tam zastali zgłaszającego.

Z jego relacji wynikało, że na chwilę pozostawił przed sklepem niezabezpieczony rower, aby szybko zrobić zakupy. W tym czasie sprawca wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonego ukradł rower.

Funkcjonariusze na miejscu przejrzeli monitoring sklepu. Na jednej z zewnętrznych kamer został zarejestrowany sprawca kradzieży. Na nagraniu było widać jak mężczyzna wsiada na rower i odjeżdża w kierunku ulicy gen. Grzmota-Skotnickiego. Policjanci przekazali rysopis dyżurnemu, a następnie opatrolowali okoliczne ulice. Niestety sprawcy nie napotkali.

Następnie kryminalni wrócili do komisariatu. Tam, będąc w pomieszczeniu dyżurnego, zauważyli na podglądzie kamer miejskiego monitoringu sprawcę, który przemieszczał się rowerem po płycie Starego Rynku. Mężczyzna jechał w kierunku ulicy Mostowej.

Policjanci natychmiast powiadomili o tej sytuacji patrole znajdujące się w centrum miasta. Chwilę później jeden z patroli namierzył i zatrzymał mężczyznę na ulicy Gdańskiej. Zatrzymany był agresywny i nie reagował na polecenia funkcjonariuszy. Obezwładniony 34-latek został doprowadzony do policyjnego aresztu.

Śledczy z bydgoskiego Szwederowa na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanemu zarzut kradzieży. Przestępstwa tego dokonał w warunkach recydywy, co wiąże się ze znacznie wyższą karą. Skradzione mienie wróciło do właściciela.

Autor: nadkom. Przemysław Słomski
Publikacja: nadkom. Przemysław Słomski

Powrót na górę strony