Wiadomości

Dzielnicowi z Brodnicy zatrzymali włamywacza na gorącym uczynku

Data publikacji 08.08.2022

Od roku do 10 lat pozbawienia wolności grozi 47-letniemu sprawcy kradzieży z włamaniem, którego na gorącym uczynku przestępstwa zatrzymali dzielnicowi z Brodnicy. Mężczyzna włamał się do blaszanego garażu i wyniósł z niego butlę gazową, koło od przyczepki samochodowej i inne przedmioty.

W sobotę (6.08.22) kilka minut po 23.00 dzielnicowy pełniący służbę na terenie gminy Osiek, pow. brodnicki, uzyskał informację, że ktoś włamuje się do garażu w miejscowości Warpalice. Funkcjonariusz, wspólnie z drugim dzielnicowym, pojechał sprawdzić wiarygodność informacji. Mundurowi obeszli działkę dookoła i zauważyli uszkodzony panel ogrodzeniowy, a także odgiętą ścianę blaszanego garażu. Po chwili, „z dziury” w ścianie garażu wyszedł mężczyzna, który na widok policjantów rzucił się do ucieczki.

Policjanci zatrzymali włamywacza po krótkim pościgu. Okazał się nim 47-letni mieszkaniec sąsiedniej miejscowości. Mężczyzna zdążył wynieść poza teren działki butlę gazową, koło od przyczepki samochodowej oraz różne inne drobne przedmioty, spakowane w worek foliowy. 47-latek trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj (7.08.22) mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co odpowie przed sądem. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. szt. Agnieszka Wiesiołek
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony