Wiadomości

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” = „Люблю безпеку на воді"

Data publikacji 09.08.2022

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” stworzyliśmy spot adresowany głównie do obywateli Ukrainy. Wielu z Nich przebywa na terenie naszego województwa, a czas wolny, zwłaszcza teraz latem, zapewne spędzają także nad wodą.

W ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy wraz z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym Województwa Kujawsko- Pomorskiego  stworzyli spot  informacyjno-edukacyjnych. Krótki filmik skierowanych jest do dzieci, młodzieży oraz dorosłych przybyłych do Polski z terytorium Ukrainy.

Film poświęcony jest  zagadnieniom związanym z bezpiecznym spędzaniem wolnego czasu nad wodą oraz przepisów dotyczących tego zagadnienia obowiązujących na terenie naszego kraju.

Klip został nakręcony na terenie ośrodka WOPR w Borównie oraz Bydgoszczy. Jego pomysłodawcami oprócz policjantów są ratownicy wodni oraz Instruktor  Ratownictwa Wodnego dr Aleksander Skaliy. Na filmie zasady bezpiecznej kąpieli i wypoczynku nad wodą omówiono zarówno w języku polski jak i ukraińskim.

 

Autor: asp. Marcin Czyż
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony