Wiadomości

Gnał przez obszar zabudowany - już poniósł dotkliwe konsekwencje

Data publikacji 09.08.2022

Policjanci ruchu drogowego z Włocławka przerwali niebezpieczną jazdę 28-letniego kierowcy bmw. Mężczyzna, nie bacząc na przepisy drogowe, pędził przez obszar zabudowany z prędkością 182 km/h. Za tak nieodpowiedzialne zachowanie na drodze mundurowi już zatrzymali mu prawo jazdy oraz ukarali mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych, a także punktami.

Do sytuacji doszło w miniony piątek (5.08.22) przed 21.00 na Alei Królowej Jadwigi we Włocławku. Policjanci ruchu drogowego kontrolowali tam prędkość, z jaką poruszają się pojazdy i ujawnili w tym zakresie rażące wykroczenie kierowcy bmw. Na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie do 80 km/h, kierowane przez mężczyznę auto gnało z prędkością aż 182 km/h.

Policjanci natychmiast przerwali tę niebezpieczną jazdę i zatrzymali pojazd do kontroli. Siedzący za kierownicą 28-latek od razu poniósł konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania na drodze. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz ukarali go mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych i 10 punktami.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Brawura na drodze niesie ze sobą nie tylko dotkliwe skutki finansowe, ale też stanowi śmiertelne niebezpieczeństwo!

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony