Wiadomości

Policjanci udaremnili motocykliście ucieczkę

Data publikacji 10.08.2022

Policjanci z toruńskiej „drogówki” po pościgu zatrzymali motocyklistę, który przekroczył dozwoloną prędkość i nie zatrzymał się do kontroli. 41-latek był poszukiwany i miał przy sobie zakazane środki. Dodatkowo kierował jednośladem pod wpływem narkotyków i bez uprawnień, a podczas ucieczki popełnił szereg wykroczeń. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

W poniedziałek (8.08.22) około 10:00 policjanci z toruńskiej „drogówki”, patrolując radiowozem wyposażonym w wideorejestrator ul. Broniewskiego, zmierzyli prędkość jadącego tam motocyklisty. Ten, jak się okazało, przekroczył ją o 52 km/h. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać kierującego do kontroli. Policjanci dali sygnał do zatrzymania się.

Ten zignorował ich polecenia i gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusze ruszyli więc za jednośladem. Podczas ucieczki kierowca popełnił szereg wykroczeń, między innymi nie stosował się do sygnalizacji świetlnej i jechał pod prąd. Po przejechaniu kilkuset metrów motocykl skręcił w kierunku terenu leśnego przy Szosie Bydgoskiej i wjechał w drogę, gdzie radiowóz nie mógł kontynuować jazdy. Funkcjonariusze wysiedli z samochodu i kontynuowali pościg. Siłą zepchnęli motocyklistę z jednośladu i obezwładnili go.

Szybko wyszło na jaw co było powodem ucieczki. Mężczyzna (41l.) był poszukiwany przez toruński sąd, gdyż ciążył na nim wyrok 2 lat więzienia za popełnione wcześniej przestępstwa. Poza tym funkcjonariusze znaleźli przy nim woreczki z białym proszkiem. Wstępne badania potwierdziły, że było w nich blisko 2 gramy amfetaminy. Okazało się również, że 41-latek kierował motocyklem pod wpływem amfetaminy. Nie miał uprawnień do kierowania, a jednoślad miał przyczepioną tablicę rejestracyjną od innego pojazdu.

41-latek trafił za kraty. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia. Nie uniknie także odpowiedzialności za popełnione w trakcie ucieczki wykroczenia drogowe.

Autor: asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Film https://youtu.be/-GOlTPecWaU

Powrót na górę strony