Wiadomości

Cykl spotkań na półkoloniach w Koronowie

Data publikacji 11.08.2022

W Koronowie odbywa się trzeci turnus półkolonii letnich, gdzie dzieci w wieku od 6-12 lat mogą w godzinach pracy rodziców, pod opieką wykwalifikowanej kadry, spędzić bezpiecznie czas wolny. Policjantka z Koronowa ponownie została zaproszona na spotkanie z dziećmi. Tym razem przyszła z policyjnymi „wodniakami”.

Wczoraj (10.08.2022) policjantka asp. Sandra Mindak ponownie została zaproszona na pogadankę dotyczącą bezpieczeństwa podczas wakacji. Jednak w ramach niespodzianki profilaktyk zaprosiła do udziału w pogadance policjantów z Ogniwa Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy sierż. sztab. Mateusza Maszudzińskiego wraz st. post. Mariką Graczyk.

Policyjni „wodniacy” przedstawili tajniki swojej pracy na wodzie. Omówili zasady bezpiecznego korzystania z kąpielisk oraz radzenia sobie w wodzie w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu. Pouczyli młodzież o kolorach flag znajdujących się na plażach oraz przypomnieli, jaka ilość kamizelek ratunkowych powinna znajdować się, kiedy korzystamy z roweru wodnego.

Końcowym etapem było zademonstrowanie sprzętu ratowniczego w postaci ratowniczej rzutki oraz kamizelki ratunkowej. Dzieci dowiedziały się ile metrów ma linka umieszczona w rzutce ratunkowej. Ciekawostką dla dzieci było wyjaśnienie przez mundurowych nazwy „Kapok”, która pochodzi od nazwy drzewa rosnącego w Indiach.

Autor: asp. Sandra Mindak KP Koronowo
Publikacja: nadkom. Przemysław Słomski

  • policjant zakłada kamizelkę ratunkową na chłopca
  • policjantka i dzieci trzymają sznurek od rzutki ratowniczej
  • policjantka rzuca rzutką ratowniczą. Obok przyglądają się dzieci
  • policjant mówi do dzieci siedzących na schodach przed budynkiem
Powrót na górę strony