Wiadomości

Policjantka w czasie wolnym zatrzymała sprawcę kradzieży

Data publikacji 18.08.2022

Dzięki szybkiej reakcji policjantki z wydziału patrolowo-interwencyjnego inowrocławskiej komendy 38-latek poniósł konsekwencje za kradzież alkoholu. Skojarzyła ona sprawcę z podobnych sytuacji z przeszłości i natychmiast zareagowała. Mężczyzna został ukarany mandatem, którego wysokość zdecydowanie przewyższyła wartość łupu.

We wtorek (16.08.22) w czasie wolnym od służby do jednego z marketów na terenie miasta wchodziła sierż. Kinga Lewandowska z inowrocławskiej „patrolówki”. Zauważyła wówczas mężczyznę, pośpiesznie opuszczającego sklep drzwiami wejściowymi, którego znała z poprzednio podejmowanych przez siebie czynności służbowych. Podejrzewając, że mógł on dopuścić się kradzieży pobiegła za nim.

Okazało się, że ma on przy sobie butelkę drogiego alkoholu, za którą nie zapłacił. Policjantka wróciła z nim do marketu i skontaktowała się z dyżurnym jednostki, który na miejsce skierował patrol. Policjanci ukarali sprawcę kradzieży mandatem w wysokości 500 złotych. Towar został odzyskany i wrócił na półkę w sklepie.

Autor: asp. szt. Justyna Piątkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony