Wiadomości

Areszt dla 75-latka do sprawy tragicznego w skutkach pożaru

Na trzy miesiące do aresztu trafił 75-latek podejrzany o nieumyślne spowodowanie zdarzenia, zagrażające życiu i zdrowiu wielu osób w postaci pożaru, którego następstwem była śmierć trzech osób oraz ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób. Taką decyzję podjął sąd po zapoznaniu się ze zgromadzonym przez śledczych materiałem dowodowym. Za to przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

W piątek (26.08.2022) przed południem bydgoscy policjanci zatrzymali do sprawy pożaru 75-latka. Mężczyzna wcześniej przebywał w szpitalu. Z zebranego przez śledczych materiału dowodowego wynika, że zaprószenie ognia nastąpiło w jego pokoju.

Wczoraj (27.08.2022) zatrzymany został doprowadzony do prokuratury. Tam oskarżyciel przedstawił mu zarzut nieumyślnego spowodowania zdarzenia, zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób w postaci pożaru, którego następstwem była śmierć trzech osób oraz ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób. Prokurator po przesłuchaniu 75-latka postanowił wnioskować do sądu o jego tymczasowy areszt. Tego samego dnia, sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy, aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące.

Przypomnijmy, że do tragedii doszło w środę (24.08.2022) przed godziną 12:00, wówczas dyżurny bydgoskiej policji otrzymał informację o pożarze budynku mieszkalnego przy ulicy Jar Czynu Społecznego w Bydgoszczy. Na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe. Tam strażacy prowadzili akcję gaśniczą. Natomiast policjanci zabezpieczali miejsce zdarzenia.

Podczas gaszenia pożaru strażacy ujawnili w pomieszczeniach zwłoki łącznie trzech osób. W wyniku pożaru zginęła 71-letnia kobieta, roczna dziewczynka oraz mężczyzna, którego tożsamość ustalają funkcjonariusze. W pożarze zostało poszkodowanych kilkanaście osób, którym załogi pogotowia ratunkowego udzielały pomocy, część z nich została przewieziona do szpitali. Trzy osoby znajdują się w szpitalach w stanie bardzo poważnym.

Autor: nadkom. Przemysław Słomski
Publikacja: nadkom. Przemysław Słomski

Powrót na górę strony