Wiadomości

Podsumowanie działań „Trzeźwy poranek”

Data publikacji 30.08.2022

Kujawsko-pomorscy policjanci wczoraj w godzinach rannych przeprowadzili wzmożone kontrole trzeźwości kierowców. Podczas działań „Trzeźwy poranek” mundurowi skontrolowali 9 607 kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i ujawnili 21 kierujących „na podwójnym gazie” oraz jednego kierującego nie stosującego się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Wczoraj (29.08.22) w ramach akcji „Trzeźwy poranek” policjanci ruchu drogowego przeprowadzili kontrole trzeźwości kierujących pojazdami. Działania trwały od 6.00 do 8.00. Przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń typu Alco-Blow w ciągu kilku sekund każdy zatrzymany do kontroli kierujący był sprawdzany na zawartość alkoholu w organizmie.

Do akcji, oprócz policjantów ruchu drogowego, zaangażowano również funkcjonariuszy innych pionów. Wszystko po to, by działania przeprowadzić sprawnie, zwracając uwagę przede wszystkim na płynność ruchu.  Kontrole prowadzone były w różnych miejscach naszego województwa.

Policjanci skontrolowali 9 607 kierujących i ujawnili 8 w stanie nietrzeźwości oraz 12 po użyciu alkoholu. Znalazł się również jeden rowerzysta, który zdecydował się na kierowanie jednośladem będąc pod wpływem alkoholu. Policjanci ujawnili także jednego kierowcę, który nie stosując się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów wsiadł "za kółko". Mundurowi zatrzymali 18 praw jazdy i 5 dowodów rejestracyjnych.

Policjanci zapowiadają, że tego rodzaju akcje będą kontynuowane i organizowane cyklicznie. Wszyscy kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego muszą się liczyć z konsekwencjami. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień, a także nawet wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Podsumowanie działań „Trzeźwy poranek” w powiecie radziejowskim

Podsumowanie działań „Trzeźwy poranek” w powiecie mogileńskim

Podsumowanie działań „Trzeźwy poranek” w powiecie bydgoskim

Podsumowanie działań „Trzeźwy poranek” w powiecie nakielskim

Podsumowanie działań „Trzeźwy poranek” w powiecie żnińskim

 

 

 

Autor: asp. szt. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Policjant kontroluje motocyklistę
  • Policjant RD kontroluje motocyklistę
  • Jeden policjant kontroluje kierowcę skody, a drugi stoi na poboczu
  • Jeden policjant kontroluje trzeźwość kierowcy mazdy, a drugi stoi obok
Powrót na górę strony