Wiadomości

Policjanci zabezpieczyli blisko kilogram narkotyków

Data publikacji 30.08.2022

Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie 44-latek, u którego w mieszkaniu policjanci zabezpieczyli niemal kilogram różnych środków odurzających. Mężczyźnie grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z KWP w Bydgoszczy oraz KPP w Żninie ustalili, że mieszkaniec powiatu żnińskiego może mieć związek z przestępczością narkotykową, a w mieszkaniu przechowuje niedozwolone substancje.

W miniony czwartek (25.08.22) postanowili sprawdzić swoje informacje. We wczesnych godzinach porannych weszli do mieszkania 44-latka. W efekcie przeprowadzonego przeszukania ujawnili znaczne ilości narkotyków ok. 365 gramów amfetaminy, ponad 500 gramów efedronu, ponad 100 gramów marihuany i tabletkę ekstazy. Zabezpieczyli ponadto wagi elektroniczne i gotówkę w polskiej walucie pochodzącą z przestępczego procederu.

Mężczyzna został zatrzymany, a zabezpieczone substancje trafiły do laboratoryjnych badań. Wstępne sprawdzenie narkotesterem potwierdziło, że były one zabronione ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii.

44-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Następnego dnia (26.08.22) sędzia przychylił się do wniosku oskarżyciela i zadecydował o aresztowaniu żninianina na 3 miesiące. Mężczyźnie grozi teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Wioleta Burzych
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Biały proszek w misce
  • Susz w fioletowym worku
  • Biały proszek w worku

Film znin_-_zatrzymany.mp4

Pobierz plik znin_-_zatrzymany.mp4 (format mp4 - rozmiar 28.01 MB)

Powrót na górę strony