Wiadomości

Złodziejskie wyprawy po elektronarzędzia przerwane przez kryminalnych

Data publikacji 07.09.2022

Kryminalni z Nakła namierzyli dwóch mężczyzn, którzy od ubiegłego miesiąca kradli z jednego ze sklepów elektronarzędzia. Na łupy, warte łącznie kilka tysięcy złotych, szybko znajdowali kupców. Sprawa ma charakter rozwojowy, a podejrzani będą tłumaczyli się w sądzie.

Z ustaleń nakielskich kryminalnych wynikało, że od ubiegłego miesiąca, z jednego z nakielskich sklepów, giną elektronarzędzia. Mundurowi szybko ustalili czyją sprawką są kradzieże. Podejrzani (25l. i 35l.) zostali zatrzymani wczoraj (6.09.22) w mieszkaniach na terenie nakielskiej gminy.

Ze zgromadzonego przez śledczych na tym etapie sprawy materiału dowodowego wynika, że złodzieje wynieśli towar wart kilka tysięcy złotych, po czym szybko się go pozbywali sprzedając.
Jeszcze wczoraj (6.09.22) obaj usłyszeli zarzuty kradzieży, za którą kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności. Jeden z zatrzymanych (35l.) musi liczyć się z tym, że spędzi za kratami więcej czasu, bo przestępstwo popełnił w tzw. recydywie. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone, że zatrzymani na dalszym jej etapie usłyszą kolejne zarzuty. O ich losach zdecyduje sąd.

Autor: kom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony