Wiadomości

Nie kradnij drzewa z lasu, bo to się nie opłaca

Data publikacji 07.09.2022

Przekonali się o tym mieszkańcy pow. konińskiego, którzy skusili się na darmowy opał. Mężczyźni wpadli na gorącym uczynku. Grozi im kara pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Wczoraj (6.09.22) dzielnicowa z piotrkowskiego posterunku, pow. radziejowski, otrzymała zgłoszenie od leśniczego o kradzieży drzewa z lasu w gminie Piotrków Kujawski. Wspólnie pojechali we wskazane miejsce. Tam zastali dwóch mężczyzn, którzy ładowali łup do osobowego fiata. Obok leżały piły spalinowe oraz pocięte kawałki drewna.

Amatorzy darmowego opału trafili do radziejowskiej komendy. Zatrzymani to 22 i 23-letni mieszkańcy powiatu konińskiego. Mundurowi ustalili, że mężczyźni od kilku dni wycinali drzewa w lesie. Skradzione drewno przewozili na pobliską posesję, a następnie sprzedawali. Policjanci odzyskali część utraconego mienia.

Leśniczy oszacował, że podejrzani ścięli kilkadziesiąt sztuk sosny, brzozy oraz dębiny o wartości blisko 18 tys. złotych.

W trakcie wyjaśniania tej sprawy, ustalono, że 22-latek, który przyjechał na miejsce przestępstwa fiatem ma aktywny, 4-letni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, wydany przez sąd w Kole.

Zatrzymani już usłyszeli zarzut wyrębu i kradzieży drzewa z lasu. Czyn ten zagrożony jest karą od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, w takich przypadkach, sąd orzeka na rzecz pokrzywdzonego nawiązkę w wysokości podwójnej wartości wyrąbanego drzewa.

Autor: asp. szt. Marcin Krasucki
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony