Wiadomości

Aresztowany za kradzieże w sklepach

Data publikacji 08.09.2022

Na miesiąc do aresztu trafił 20-letni mieszkaniec Gniewkowa, pow. inowrocławski. Mężczyzna wpadł w ręce janikowskich policjantów krótko po kradzieży. Miał przy sobie towar, który wyniósł ze sklepu, a na sumieniu znacznie więcej.

Dwa dni temu (6.09.22) janikowscy policjanci ustalili, że na terenie miasta doszło do dwóch przypadków kradzieży w placówkach handlowych. Z jednej zostały skradzione kosmetyki, a z drugiej alkohol. Monitoring sklepowy pozwolił policjantom na ustalenie osoby, która miała związek z kradzieżami. Podejrzewany o przestępstwa mężczyzna został zatrzymany krótko po przestępstwie jeszcze tego samego dnia. Policjanci zauważyli go, gdy szedł ulicą z plecakiem. Miał w nim sześć skradzionych butelek alkoholu wartości blisko 600 zł. Trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci z Janikowa zebrali dowody w sprawie popełnianych przez niego przestępstw. Odpowie za trzy kradzieże na terenie Janikowa. Ponadto wobec mężczyzny toczy się obecnie kilkanaście postępowań o tego typu wykroczenia oraz przestępstwa, które prowadzi inowrocławska policja. W sierpniu tego roku mężczyzna był również objęty policyjnym dozorem, który zlekceważył. Ani razu bowiem z tego obowiązku się nie wywiązał.

Dlatego, by zapobiec kolejnym przypadkom łamania przez niego prawa, janikowscy policjanci i prokurator wystąpili do sądu o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd zdecydował, że na miesiąc trafi on do aresztu. Wszystko wskazuje na to, że 20-latek usłyszy niebawem kolejne zarzuty. Za kradzieże grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony