Wiadomości

Sprawca kradzieży zatrzymany przez kryminalnych

Kryminalni z komendy w Świeciu zatrzymali 22-latka podejrzanego o kradzież. Z domu jednorodzinnego ukradł on pieniądze i sprzęt elektroniczny. Policjanci udowodnili mu również kradzież sprzed kilku lat. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Czynności wykonane przez policjantów wydziału kryminalnego ze Świecia doprowadziły do zatrzymania mężczyzny, który we wtorek (6.09.22) okradł jeden z domów jednorodzinnych na terenie Osia (pow. świecki). Sprawca wykorzystał nieuwagę właściciela, który pozostawił otwarte okno, wszedł do środka i zabrał pieniądze oraz sprzęt elektroniczny.

Mundurowi szybko wpadli na trop sprawcy. Choć podejrzany unikał spotkania z funkcjonariuszami, to i tak jego plan legł w gruzach. Wczoraj (7.09.22) kryminalni namierzyli 22-latka i zatrzymali go w jednym z mieszkań na terenie Świecia. Kompletnie zaskoczony wizytą policjantów, nie miał argumentów na obronę swojej niewinności, gdyż podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli większość skradzionych łupów.

Wczoraj (7.09.22) młody mężczyzna usłyszał zarzuty. Na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego, udowodniono mu również kradzież sprzed 4 lat na szkodę tej samej osoby. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony