Wiadomości

Tymczasowy areszt dla sprawcy rozboju

Data publikacji 09.09.2022

Surowa kara grozi 20-latkowi podejrzanemu o dokonanie rozboju. Policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali sprawcę kilka godzin po zdarzeniu. Mężczyzna usłyszał już zarzut, a decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek (6.09.22) przed południem. Nieznany wówczas sprawca napadł na mężczyznę siedzącego na murku przy ul. Świętopełka w Świeciu. Siłą ukradł mu telefon, a następnie uciekł w nieznanym kierunku. 22-letni pokrzywdzony szybko zawiadomił policję.

Po otrzymanym zgłoszeniana miejsce zostali skierowani policjanci, którzy ustalili rysopis sprawcy i natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania. Kryminalni bardzo szybko ustalili tożsamość napastnika, a jego zatrzymanie było tylko kwestią czasu. Doszło do niego kilka godzin po zdarzeniu. 20-letni mieszkaniec Świecia trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj (8.09.22) zatrzymany usłyszał zarzut rozboju. Następnie został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Świeciu, który aresztował go na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Sprawca rozboju siedzi,a obok stoi policjant
  • Policjant stoi obok sprawcy rozboju
Powrót na górę strony