Wiadomości

Kilka zarzutów dla pijanego kierowcy

Niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych to główne przewinienia 52-letniego mieszkańca powiatu bydgoskiego, którego zatrzymali soleccy policjanci.

W minioną sobotę (10.09.2022) około godziny 20:10 policjanci z Solca Kujawskiego otrzymali sygnał, że osobowym volkswagenem może kierować osoba, która ma zakaz sądowy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Natychmiast tę informację pojechał sprawdzić patrol, który chwilę później zauważył wspomniany samochód. Funkcjonariusze chcieli zatrzymać go do kontroli drogowej jednak kierowca nie reagował na włączone sygnały świetle i dźwiękowe do zatrzymania i zaczął przyspieszać. Z uwagi na nierówności na drodze mężczyzna w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi uszkadzając auto.

Za kierownicą siedział 52-latek, od którego od razu wyczuwalna była woń alkoholu, a na wycieraczce w aucie miał rozlane piwo. Przeprowadzone wstępne badanie wykazało, że mężczyzna ma 0,8 promila alkoholu w organizmie, a do tego, czynny od maja 2022 roku, zakaz sądowy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. To jednak nie wszystko. Kontrola dokumentów pojazdu wykazała, że auto ma zatrzymany dowód rejestracyjny, nie ma ważnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia.

52-latek odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niedostosowanie się do prawomocnego wyroku sądowego, a także za wykroczenia w ruchu drogowym. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Lidia Kowalska
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony