Wiadomości

W czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego listem gończym

Data publikacji 15.09.2022

Nieoczekiwany obrót przybrał spacer policjanta z Wydziału Kryminalnego z komisariatu na bydgoskim Błoniu, który będąc w czasie wolnym od służby zwrócił uwagę na mężczyznę w parku. Jego wizerunek odpowiadał temu z listu gończego, który trafił do jednostki z bydgoskiego sądu. Nie mylił się. Poszukiwany 62-latek jest już w areszcie.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (09.09.2022) około godziny 19:50. Naczelnik Wydziału Kryminalnego komisariatu na bydgoskim Błoniu, będący w czasie wolnym od służby, był na wieczornym spacerze z psem. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że chwilę później potwierdziło się, iż policjantem jest się zawsze, również w czasie wolnym od służby.

Policjant podczas spaceru zwrócił uwagę na mężczyznę idącego przez park przy ul. Dmowskiego w Bydgoszczy. Jego wizerunek znał z listu gończego wystawionego przez bydgoski sąd. Nie zwlekając najpierw poinformował o tym dyżurnego jednostki, który na miejsce skierował patrole, a sam poszedł za 62-latkiem i zatrzymał go na ul. Abrahama.

Przybyły na miejsce patrol przewiózł mężczyznę do jednostki celem wykonania dalszych czynności. Finalnie 62-latek trafił do Aresztu Śledczego w Bydgoszczy.

Autor: kom. Lidia Kowalska
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony