Wiadomości

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków trafił za kraty

10 lat więzienia grozi 30-letniemu mieszkańcowi Inowrocławia, u którego w domu policjanci ujawnili substancje psychotropowe. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i trafił tymczasowo do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 2 miesiące.

Kryminalni inowrocławskiej policji, zajmujący się zwalczaniem procederu narkotykowego, namierzyli mężczyznę, który prawdopodobnie zaopatrywał się w środki odurzające. Funkcjonariusze zbierali informacje na jego temat, a gdy tylko potwierdziły się ich przypuszcenia w miniony czwartek (15.09.22) wkroczyli do jego mieszkania.

Tam, podczas przeszukania, policjanci znaleźli słoik i woreczki strunowe z suszem roślinnym. Łącznie kryminalni zabezpieczyli ponad 63 gramy zakazanego środka. Badanie testerem wykazało, że to psychotropy zabronione ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. Do sprawy wówczas w policyjnym areszcie został zatrzymany 30-letni mieszkaniec miasta.

Po zebraniu dowodów i pogłębieniu wiedzy na temat jego działalności usłyszał on zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Policjanci doprowadzili go najpierw do prokuratury, a później do sądu, do którego wnioskowali wraz z oskarżycielem o tymczasowe aresztowanie. Następnego dnia (16.09.22) zapadła decyzja, że dwa najbliższe miesiące spędzi za kratami. 

Mężczyźnie grozi kara do 10 lat więzienia.

 

Autor: opracowano na podstawie info asp. szt. Izabelli Drobnieckiej
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony