Wiadomości

Policjanci zdemaskowali oszusta internetowego

Data publikacji 20.09.2022

Kruszwiccy policjanci zakończyli aktem oskarżenia postępowanie dotyczące oszustw. Sprawę prowadzili od stycznia i namierzyli podejrzewanego o przestępstwa mieszkańca województwa mazowieckiego. Oszukał osiem osób, którym oferował do sprzedaży karty graficzne, dyski, a nawet pieluchy. Grozi mu teraz 8 lat więzienia.

Policjanci z komisariatu w Kruszwicy, pow. inowrocławski, wyjaśniali sprawę oszustwa przez internet. Kupujący wpłacił odpowiednią kwotę na wskazane konto, jednak zamówiony towar nie dotarł do odbiorcy. Bardzo szybko okazało się, że poszkodowanych osób, które zamawiały od tego samego „dostawcy” karty graficzne, dyski oraz pieluchy jest więcej.

Dzięki współpracy z jednym z banków na terenie powiatu inowrocławskiego, policjanci ustalili, że tam właśnie zostało utworzone konto, na które oferenci robili przelewy. Właściciel natomiast, sądząc, że działa anonimowo, środki te jak gdyby nigdy nic wypłacał. Tak "po nitce do kłębka" kruszwiccy śledczy ustalili osobę, która konto założyła. Zebrane dowody skutkowały zidentyfikowaniem i namierzeniem 24-letniego mieszkańca Legionowa. Zabawił się w internetową grę, którą przegrał. Usłyszał osiem zarzutów polegających na oszustwach.

Policjanci zakończyli właśnie tę sprawę aktem oskarżenia przeciwko mężczyźnie. Będzie musiał tłumaczyć się podczas rozprawy sądowej.Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wspomnieć należy, że oskarżony był w ostatnich trzech latach notowany za podobne oszustwa. Sąd zapewne weźmie to pod uwagę podczas orzekania kary.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony