Wiadomości

Agresor z nożem zatrzymany przez dzielnicowego

Data publikacji 20.09.2022

32-latek ze Szczecinka, usiłując wydostać się ze sklepu ze skradzionym towarem, wyjął nóż i zagroził ekspedientce, która próbowała go zatrzymać. Nie uciekł jednak daleko, bo został zatrzymany przez dzielnicowego, który akurat w pobliżu sklepu wykonywał czynności. Mężczyzna już usłyszał zarzuty.

W miniony piątek (16.09.22) około 13.00 w Rypinie do dzielnicowego wykonującego czynności służbowe w okolicy jednego ze sklepów podbiegła zdenerwowana ekspedientka i powiedziała, że przed chwilą została zaatakowana przez nieznanego mężczyznę, który groził jej nożem. Policjant natychmiast udał się we wskazanym kierunku, gdzie w pewnym momencie na chodniku zauważył opisanego sprawcę. Trzymał on w jednej ręce sklepowy koszyk, a w drugiej nóż. Funkcjonariusz obezwładnił go i zatrzymał. Sprawcą okazał się 32-letni mieszkaniec miejscowości Szczecinek. Mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu i trafił do policyjnego aresztu.

Jak ustalili policjanci, 32-latek zgarnal z półek artykuły spożywczo-przemysłowe wartości ponad 50 zł, a gdy jedna z ekspedientek próbowała go zatrzymać wyjął nóż i nie chcąc wydać swoich łupów zagroził jego użyciem kierując ostrze w stronę kobiety. Na szczęście nikt nie doznał żadnych obrażeń.  

Następnego dnia (17.09.22), gdy wytrzeźwiał, sprawca został doprowadzony do prokuratury na przesłuchanie. Na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej mniejszej wagi. W tej sytuacji grozi mu do 5 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Autor: asp. szt. Dorota Rupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony