Wiadomości

ROAD SAFETY DAYS – ruch drogowy z perspektywy „Młodego kierowcy”

Data publikacji 21.09.2022

W dniach 16-22 września 2021 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona jest akcja pod nazwą ROAD SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego). Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).

Road SafetyDays to działania Policji ruchu drogowego oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach w dużej mierze jest zmiana zachowań ich użytkowników.

Mając powyższe na uwadze, policjanci z WRD KWP w Bydgoszczy wspólnie z Zespołem Szkół Samochodowych w Bydgoszczy przy ul. Powstańców Wielkopolskich 63 przeprowadzili panel dyskusyjny z uczniami będącymi kandydatami na kierowców pt. „Ruch drogowy z perspektywy młodego kierowcy”. Gospodarzem spotkania była p. Monika Żabińska oraz p. Łukasz Orchowski, nauczyciele Praktycznej Nauki Zawodu. W projekcie udział wzięli uczniowie z klas IIIK Szkoły Branżowej w zawodzie „Kierowca Mechanik” oraz IVCDT w zawodzie Technik Transportu Drogowego.

Celem przedsięwzięcia była dyskusja na temat postrzegania przepisów ruchu drogowego oraz bezpiecznych zachowań na drodze młodych ludzi, którzy przygotowują się do uzyskania uprawnień do kierowania pojazdem, jak również tych, którzy są pełnoprawnymi kierowcami. Uczestnicy spotkania zwracali uwagę na niebezpieczne zachowania oraz popełniane błędy, zarówno przez tzw. świeżo upieczonych kierowców, jak również przez tych z długoletnim stażem. Z wypowiedzi uczniów wynikało, że mają świadomość braku doświadczenia, które będą zdobywać przez kolejne lata, wskazywali też jednak na brak cierpliwości ze strony innych uczestników ruchu drogowego. Młodzi ludzie doszli do wniosku, że ważny jest wzajemny szacunek wszystkich korzystających z dróg i świadomość, że dla każdego jest na nich miejsce.

LINK DO POBRANIA CAŁEGO FILMU Z DŹWIĘKIEM:
https://pliki.policja.gov.pl/sharing/717vpvKyW

ROAD SAFETY DAYS w powiecie inowrocławskim

Akcja „ROWERZYŚCI” w ramach „ROADPOL SAFETY DAYS” w powiecie włocławskim

ROADPOL SAFETY DAYS – Żyj i ratuj życie w powiecie świeckim

Akcja ROADPOL SAFETY DAYS w powiecie grudziądzkim

„Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach” - w powiecie brodnickim

Road Safety Days na drogach w powiecie aleksandrowskim

Roadpol Safety Days z bydgoskimi policjantami

Akcja ROADPOL w powiecie toruńskim

Działania ROADPOL Safety Days w powiecie chełmińskim

ROADPOL SAFETY DAYS- ŻYJ I RATUJ ŻYCIE na włocławskich drogach

ROADPOL SAFETY DAYS w powiecie nakielskim

 

 

Autor: mł. asp. Agnieszka Bubień
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony