Wiadomości

Policjanci z Koronowa wspólnie z przedszkolakami z gminy Dobrcz świętowali Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Data publikacji 21.09.2022

20 września to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, gdyż w 2013 roku Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Policjanci z komisariatu w Koronowie towarzyszyli im podczas tak ważnego dla nich wydarzenia.

Około 400 przedszkolaków z całej gminy Dobrcz spotkało się w hali sportowej w Szkole Podstawowej w Dobrczu i zaprezentowało swoje talenty i umiejętności. Tego dnia dla dzieci nie zabrakło wspólnej zabawy oraz uśmiechu.

Policjanci z Koronowa przygotowali krótki pokaz „Autochodzika”, który niejednokrotnie wykorzystywany jest jako pomoc w urealnieniu przepisów ruchu drogowego. Przedszkolaki oraz zerówkowicze to główni użytkownicy „Autochodzika”.

Miesiąc wrzesień oraz obchodzone w tym tygodniu ROAD SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa Ruchu Drogowego), pozwoliły w praktyczny sposób przypomnieć najmłodszym mieszkańcom gminy w jaki sposób bezpiecznie korzystamy z dróg. 

Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.

Autor: asp. Sandra Mindak/ KP w Koronowie
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

  • dzieci zgromadzone w sali
  • osoby na szczudłach, a pomiędzy mini policyjny Polfinek i dzieci
  • Polfinek wśród dzieci
  • zestaw autochodzik rozstawiony w sali gimnastycznej
  • Komendant komisariatu wśród dzieci
Powrót na górę strony