Wiadomości

Usłyszeli zarzuty rozboju, za który najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie

Data publikacji 21.09.2022

Mieszkanka Lipna zgłosiła, że została napadnięta i okradziona. Już następnego dnia sprawcy zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzuty rozboju. Sąd przychylił się do wniosku o tymczasowy areszt, dlatego napastnicy najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Do zdarzenia doszło tydzień temu (14.09.22) podczas towarzyskiego spotkania w okolicy Placu 11 Listopada w Lipnie. Trójka biesiadników spożywała wspólnie alkohol i doszło między nimi do nieporozumień. W ich wyniku jedna z uczestniczek została pobita i okradziona. 28-letnia kobieta, która czynu tego miała dokonać wraz ze swoim znajomym zabrała jej zegarek, telefon komórkowy, łańcuszek, głośnik i pieniądze. Po zgłoszeniu policjanci szybko ustalili kim był jej towarzysz i już następnego dnia funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanych.

W poniedziałek (19.09.22) oboje zatrzymani, usłyszeli zarzuty rozboju, za który grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Na wniosek policjantów prokurator wystąpił o areszt dla 28-letniej mieszkanki Lipna i 21-letniego mieszkańca gminy. Sąd przychylił się do wniosku i najbliższe trzy miesiące zatrzymani spędzą za kratami.

 

Autor: kom. Małgorzata Małkińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony