Wiadomości

Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Kara nawet dożywotniego więzienia grozi 25-letniemu mieszkańcowi Inowrocławia podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa. Sprawca został zatrzymany przez policjantów już następnego dnia po tym, jak ugodził nożem w brzuchu znanego mu mężczyznę. Decyzją sądu trafił na 3 miesiące tymczasowo do aresztu.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek (19.09.22), tego dnia dyżurny inowrocławskiej policji został powiadomiony przez WCPR o ugodzeniu mężczyzny nożem na ulicy Poznańskiej przez dwóch nieznanych sprawców. Poszkodowany z raną brzucha trafił do szpitala, gdzie ratowano jego życie.

Kryminalni bardzo szybko zebrali informacje o tym, jaki przebieg miało zdarzenie i kto ma z nim związek. Ustalili, że do idącego ulicą Poznańską 36-latka podbiegł, jak się później okazało, znany mu mężczyzna. Przechodzień ratował się ucieczką i wbiegł na teren jednej z pobliskich firm. Tam został ugodzony nożem w brzuch i okaleczony w twarz. Motywem sprawcy mogły być porachunki między nimi. 

Policjanci, już następnego dnia (20.09.22), zatrzymali wytypowanego do sprawy 25-latka w jego mieszkaniu na terenie miasta. Znaleźli tam również nóż, którym miała być okaleczona ofiara.

Kryminalni przez trzy dni gromadzili materiał dowodowy, który dał prokuratorowi podstawy do przedstawienia podejrzewanemu wczoraj (21.09.22) zarzutu usiłowania zabójstwa.

Policjanci wraz z oskarżycielem wnioskowali do sądu o jego tymczasowe aresztowanie. Jeszcze wczoraj zapadła decyzja, że 3 najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony